fbpx

Виживіть у світі контенту 2025: 5 трендів, які варто врахувати вже зараз

тренди контенту 2025

У 2025 році контент — це не просто інформація, а справжня боротьба за увагу. Алгоритми стають розумнішими, аудиторія — вибагливішою, а брендам доводиться шукати нові способи зачепити, утримати й захопити. Якщо ви хочете, щоб ваш контент не загубився серед тонн інформаційного шуму, варто вже зараз врахувати ключові тренди, які визначатимуть правила гри.

📌Сенсорний контент (Sensory Content)

— використання елементів, що активують кілька органів чуття одночасно, створюючи глибші асоціації.


Класичним цей прийом є для ніші fashion: Chanel,  Hermès, Dior, Balenciag , FENDI, Gucci — всі вони використовують сенсорний контент через текстури, світло, звуки й аромати, щоб викликати емоції та підсилити бажання покупки. 

Але він починає адаптуватись в нових проявах —  FOOD marketing 

В цьому напрямку тренду точна можна виділити Rhoad, що із запуску бренду працює з сенсорним контентом через асоціацію смаків та текстур: малина, синабони, всеможливі кремові текстури та напої в тематиці продуктів…  yummy!

📌 Кіносторітелінг (Cinematic Storytelling)

став популярним трендом, оскільки бренди прагнуть створювати емоційні зв’язки з аудиторією через якісні відеоформати, що нагадують справжнє кіномистецтво.Кіносторітелінг в маркетингу допомагає брендам вийти за межі стандартної реклами та занурити споживачів у цікавий та емоційний світ. Цей формат дозволяє створити довготривалі зв’язки з аудиторією, особливо коли акцент робиться на особисті історії та глибокі цінності.

VISA буде ідеальним прикладом в тренді! В них неодноразово використовувався цей прийом на колаборації та анонси. Особисто нам запам’яталась серія відео з українськими бізнесами в програмі «Національний кешбек»

📌 POP-UP культура

— тимчасові заходи або магазини, що створюють відчуття ексклюзивності. Прикладом таких активностей можна вважати фотобудки, стенди з продажем новинок чи оформлені фотозони, на які можна потрапити тільки в певний час чи певній кількості людей.

Різноманітні бренди відкривають поп-ап магазини з лімітованими колекціями товарів, залучаючи нових клієнтів та створюючи ажіотаж навколо бренду. Такі заходи дозволяють безпосередньо взаємодіяти з клієнтами, презентувати нові продукти та послуги, обмеженість створює ефект FOMO та допомагає брендам бути на слуху.

Новим рівнем для українського бізнесу можна вважати mexican pop up “Alejandro” від київського закладу Naperlage. Що ж то було? За історією Alejandro приїхав до закладу із самої Мексики, щоб врятувати Київ від зимової хандри, проіснував три місяці та сказав адьйос 👋

В найкращих традиціях POP-UP культури:

  • ексклюзивна пропозиція до кінця зими, хто встиг — тому і тако
  • інтерактивність з фотобудкою, постерами та коктейлями
  • несподіваність (ну а де ви таке бачили?) 

📌 Мікро- та наноінфлюенсери

*а ми казали, що треба туди йти ще до того, як це стало загальним трендом!

Всі ми чули про UGC / EGC , але хочемо поділитись одним з мінусів виходу тренду в широкі маси — це “однаковість” контенту, він не сприймається більше як щось справжнє, адже користувачі вже розуміють, що це куплена історія. 

То як бути? Оживіть формат відходом від крієйторів до реальних людей, що відповідають портрету вашого клієнта.

Особливо актуально буде співпаця з мікро- та наноінфлюенсерів серед офлайн бізнесів, що залучають локально реальних людей для трансляції тез та враження про бренд у своїх соцмережах на потенційно цільову аудиторію бізнесу. В такі формати можна вважати запрошення клієнтів на закриті зустрічі чи свята, відправляти новинки вашого бренду на тестування, колаб на якісь події де ваш бізнес дарує подарунки за активність тощо. Окрім прояву на каналах блогерів є можливість отримати реальний, життєвий і “невилизаний” контент з вашим продуктом.

Чому саме мікро / нано? Все просто — їх аудиторія має інтерес до тематики блогу, зрозуміліший портрет та більшу лояльність. І за алгоритмами соцмереж людина з 5К живих підписників матиме більш якісну та активну аудиторію, ніж блогер з 500К підписниками. А вартість такого колабу суттєво відрізнятиметься. 

📌Тренд на розширену реальність (AR) та віртуальну реальність (VR)

Так, із появою доступних AI-інструментів ми бачимо все більше прикладів крутого використання тренду vfx в контенті локальних та світових брендів:

Та насправді рилси з падаючими елементами не межа його можливостей!

Крутим прикладом інноваційних маркетингових стратегій, що використовують AR та VR для залучення аудиторії є анонс нового сезону “Дивні дива” (Stranger Things) від Netflix. 

  • для підтримки популярності серіалу Netflix створила серію AR-фільтрів у соцмережах, що дозволяють користувачам взаємодіяти з персонажами та елементами світу “Дивних див”.
  • на масштабних заходах, таких як фестивалі або на вуличних активаціях, бренд інтегрував AR-елементи: через спеціальний додаток можна було переглядати локації серіалу у віртуальному вигляді, що допомагало створювати враження того, що фанати перебувають у самому світі серіалу.
  • також були реалізовані VR-експерименти, де фанати могли побувати у світі серіалу. Це дозволяло глядачам не тільки “відвідати” локації, але й взаємодіяти з персонажами, ставши частиною самого сюжету. Netflix запускала спеціальні VR-кампанії, де глядачі могли пройти через різні сцени з серіалу або навіть взаємодіяти з об’єктами, як у самому шоу.
Published by Rymma Savenko
Previous post
Розблокування рекламного кабінету Facebook
Next post
Секрети просування інсташопів, про які не говорять
Leave a Reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *